Jelenlegi hely

Mozdulj ki a komfortzónádból! Az önszabotázs kiiktatása

Sokszor előfordul, hogy a napi rutinok aláássák a tudatosságunk, elnyelik a figyelmünk és az energiáink legjavát...

Voltál már úgy, hogy pontosan tudtad, mit kéne tenned:

- életmódot/ munkahelyet/ lakhelyet vagy éppen társat váltani,
- konfliktusokat rendezni,
- többet pihenni, vagy éppen többet tenni valamiért,
- és főleg több időt nyerni valahogy?

Gyakran hallom a

Tudom, hogy mit kéne tennem, de fáradt vagyok, nincs időm, hulla vagyok, nem fér bele az életembe, nincs itt az ideje, majd ha ez lesz, az lesz… Kéne még valami, nincs meg a lendület!

válaszokat. Leginkább olyan válaszokat, amiket magunknak (lelkiismeretünknek) adunk önigazolásként, megnyugtatásul. „Ha akarnám, se tudnám megcsinálni!” hitben bátran hátradőlhetünk a komfortzónánk ismerős kényelmében, miközben vágyakozunk valami egészen más után!

Egy biztos: a történetnek nem kell itt megállnia, hogy megszokásainknak engedve megalkuvásban és frusztráltan tengődjünk tovább a mindennapi rutinjainkban. Annál is inkább, mert a sodródás előbb-utóbb benyújtja a számlát, s váratlan meglepetésekkel szolgálhat: betegségek, veszteségek, konfliktusok formájában, amikor már nem adnak felmentést a kifogásaink.

Előzzük meg, s vegyük kézbe MOST az életünk fonalát!

Induljunk el az összerendeződés, az energiáink összpontosítása és a céljaink komolyan vétele felé! Nem mondom, hogy könnyű, az is lehet, hogy jó nehéz az út, de az biztos, hogy a sajátunk!

A videóban támpontokat kapsz ahhoz, honnan ered az önszabotázs, mit kezdj a kifogásaiddal, és a változáshoz vezető út nehézségeivel!

A következő videóban pedig a motiváció megtartására fókuszálunk! Jövök a hírlevélben!

Jövő héten találkozunk:

Csilla


Jakab Csilla coach és meseterapeuta vagyok.

A Pantarhei-coaching megalapítójaként hiszek abban, hogy az egyedüli biztos pont az életben zajló szüntelen változásban csak önmaga lehet az ember. Az a belső erő, érték, esszencia, mely sokszor magunk számára is rejtve marad, vagy feledésbe merül… Tenni kell érte, hogy feltárjuk, megismerjük, összhangba kerüljünk belső értékeinkkel és kibontakoztassuk a világban. Hiszek az erőltetés nélküli, örömteli változás, fejlődés megélésében, s ebben támogatom a hozzám fordulókat is. Kedvenc témáim a nőiesség megélése; termékenység, mint anyává válás, és mint kibontakozás; a párkapcsolati fejlődés; értékalapú gyermeknevelés; tudatos életszervezés; életcél-küldetés megtalálása; betegségek üzenete; önfejlesztés; önismeret.

Bátran elküldheted nekem a kérdéseid, tapasztalataid. Kíváncsian várom, hogy szuperálnak nálad a vitalitástippek, illetve örülök, ha megírod nekem a saját bevált praktikáid!
Tegyünk együtt önmagunkért és jövőnkért!
Tarts velem közösségi oldalamon is! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeretethiányban felnőni

Szeretethiányban felnőni

Amikor anyává válunk, minden megváltozik. Lelkünk egy része „testünkön kívülre” kerül, megtapasztaljuk, hogy a szeretetünk sosem fogy el, hanem egyre nagyobb és több lesz. Szülőként az élet legtermészetesebb dolga, hogy bármit megtennénk a gyermekünkért, ő számunkra a legfontosabb, születésétől kezdve úgy próbálunk élni, cselekedni, hogy neki majd jobb és könnyebb élete legyen, mint a miénk volt.
Csomagolj zölden karácsonykor!

Csomagolj zölden karácsonykor!

Még bőven van idő felkészülni az ajándékok csomagolására. Miért ne lehetne ezt megtenni környezettudatosan? Ehhez hoztam otthon vagy a természetben is fellelhető alapanyagokat.
20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

Ha Te is szereted idézettel ellátni az ajánddékkártyákat, üdvözlőlapokat, és gondot okoz egy-egy érzés, gondolat megfogalmazása, használd ezeket!
Szabad-e büntetni a gyereket?

Szabad-e büntetni a gyereket?

Arra a kérdésre, hogy „Szabad-e büntetni a gyereket?”, a családok többségében a szülők egyenes választ adnak, de ezek három csoportba sorolhatók. Nem is maradunk meg a három jellemző válasznál, hanem inkább megnézzük, mit okoz a büntetés, és mennyire éri el a célját. - Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Ugrás az oldal tetejére