Jelenlegi hely

Lépj ki a komfortzónádból! - Vitalitástippek Csillától

Te mit szoktál tenni azért, hogy kikapcsolj a napi mókuskerékből, megszabadulj a rád telepedő stressztől, feltöltődj, jobb kedvre derülj, kiegyensúlyozottabbá válj?

Számomra a mozgás az abszolút befutó!

Te is tudod, hogy jó lenne rendszeresen mozogni? Netán számtalanszor belekezdtél, fogadkoztál, hogy mostantól több időt szentelsz a sportra?

Mert tudod, érzed, hogy hiányzik, hogy KELL!

Jó lenne néhány kilót leadni, vagy ha nem fájna itt-ott, esetleg noszogat a párod, hogy légy aktívabb, csinosabb, fittebb?

Mégsem megy? Valahogy mindig abbamarad? A kell már csak KELLENE.

Én sem sportoltam sokáig. Emlékszem: kamaszkoromban hogy unszoltak a szüleim, hogy álljak neki mozogni valamit... Bármit! De nem találtam olyan sportot, ami érdekelt volna… külső nyomásra nem ment!

Aztán a lovaglás lett az első szerelem, ami a mozgás új dimenzióját nyitotta meg számomra. És azóta belső késztetésből mozgok, mert ÖRÖMÖM lelem benne!

Mára a lovaglás helyét átvette a pilates és a jóga, amiket szintén imádok. Hét éven keresztül tartottam pilates-órákat is, ahol szintén az volt a célom, hogy a mozgás örömét adjam át másoknak is!

A mai videónak három fontos üzenete van:

1. Találd meg az örömöt nyújtó mozgásformát! Vagyis az örömöd a mozgásban!
2. Belső késztetésből mozogj! Ne másnak akarj megfelelni!
3. Érezd át és tudatosítsd magadban a mozgás jótékony hatását gondolati, érzelmi és testi szinten is.

Ha Te is azok közé tartozol, aki azt kérdezi: „Minek menjek gyalog, ha van lift is?”- a válaszokat megtalálod a videóban. 

Következő héten újabb vitalitástippel jövök, és még mindig életmódpraktikával. Figyeld a hírlevelet!

Jövő héten találkozunk:

Csilla


Jakab Csilla coach és meseterapeuta vagyok.

A Pantarhei-coaching megalapítójaként hiszek abban, hogy az egyedüli biztos pont az életben zajló szüntelen változásban csak önmaga lehet az ember. Az a belső erő, érték, esszencia, mely sokszor magunk számára is rejtve marad, vagy feledésbe merül… Tenni kell érte, hogy feltárjuk, megismerjük, összhangba kerüljünk belső értékeinkkel és kibontakoztassuk a világban. Hiszek az erőltetés nélküli, örömteli változás, fejlődés megélésében, s ebben támogatom a hozzám fordulókat is. Kedvenc témáim a nőiesség megélése; termékenység, mint anyává válás, és mint kibontakozás; a párkapcsolati fejlődés; értékalapú gyermeknevelés; tudatos életszervezés; életcél-küldetés megtalálása; betegségek üzenete; önfejlesztés; önismeret.

Bátran elküldheted nekem a kérdéseid, tapasztalataid. Kíváncsian várom, hogy szuperálnak nálad a vitalitástippek, illetve örülök, ha megírod nekem a saját bevált praktikáid!
Tegyünk együtt önmagunkért és jövőnkért!
Tarts velem közösségi oldalamon is! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeretethiányban felnőni

Szeretethiányban felnőni

Amikor anyává válunk, minden megváltozik. Lelkünk egy része „testünkön kívülre” kerül, megtapasztaljuk, hogy a szeretetünk sosem fogy el, hanem egyre nagyobb és több lesz. Szülőként az élet legtermészetesebb dolga, hogy bármit megtennénk a gyermekünkért, ő számunkra a legfontosabb, születésétől kezdve úgy próbálunk élni, cselekedni, hogy neki majd jobb és könnyebb élete legyen, mint a miénk volt.
Csomagolj zölden karácsonykor!

Csomagolj zölden karácsonykor!

Még bőven van idő felkészülni az ajándékok csomagolására. Miért ne lehetne ezt megtenni környezettudatosan? Ehhez hoztam otthon vagy a természetben is fellelhető alapanyagokat.
20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

Ha Te is szereted idézettel ellátni az ajánddékkártyákat, üdvözlőlapokat, és gondot okoz egy-egy érzés, gondolat megfogalmazása, használd ezeket!
Szabad-e büntetni a gyereket?

Szabad-e büntetni a gyereket?

Arra a kérdésre, hogy „Szabad-e büntetni a gyereket?”, a családok többségében a szülők egyenes választ adnak, de ezek három csoportba sorolhatók. Nem is maradunk meg a három jellemző válasznál, hanem inkább megnézzük, mit okoz a büntetés, és mennyire éri el a célját. - Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Ugrás az oldal tetejére