Jelenlegi hely

Így találd meg a legjobb iskolatáskát!

Hogyan válasszak iskolatáskát? Ez a kérdés minden szülőben felmerül, akinek a gyermeke iskolába megy. Nehéz kiszűrni a sok információból, mi az, ami fontos egy iskolatáska választásánál és mi az, ami csak reklámfogás.

Mindenki tudja, hogy nem lesz olcsó és nem lesz könnyű a táskaválasztás, de amikor eljön a vásárlás ideje, akkor derül ki, hogy sokkal nehezebb a jó döntés, mint sokan gondolták. Ebben szeretnénk segíteni a kölönböző szempontok felsorolásával, és egy módszerrel, ami segít abban, hogy a gyermek és a szülő is elégedett legyen az iskolatáskával.

Beiskolázáshoz igényeld most a 15%-os IMAMI kupont, amivel kedvezményesen vásárolhatod meg nem csak az iskolatáskát, hanem a belevaló termékeket is a www.printker.hu weboldalon!

KÉREM A 15% KEDVEZMÉNYRE JOGOSÍTÓ KUPONT!

Milyen elsős iskolatáskát vegyek?

 

 

Vásárlás előtt érdemes végiggondolni a szülő és a gyermek szempontjait is. Az alábbi felsorolás a legfontosabb, legáltalánosabb dolgokat tartalmazza, amikre lehet, hogy nem is gondolunk abban a pillanatban, amikor megvesszük az iskolatáskát.

A szülők szempontjai:

1.) Mivel jár a gyermek iskolába?

Ha gyalog, biciklivel vagy tömegközlekedéssel megy, akkor a fő szempontok:

  • Könnyű legyen, mert nehéz a belevaló magában is, több kg.
  • Védje a gyerek gerincét, segítse a helyes testtartásban, ezért anatómiai iskolatáska legyen, ami ergonómiailag formázott. Ezek többnyire légáteresztő anyagból készülnek, így nem fülled be a gyerek háta.
  • Figyelj a biztonságra! Fontos, hogy fényvisszaverők legyenek rajta: ha sokat jár gyalog, akkor oldalt és a hátrészén is legyen a nagyobb biztonság érdekében.
  • Vízlepergető anyagból készüljön, hogy esőben se legyenek vizesek a könyvek.

Ha kocsival visszük, akkor is fontosak ezek, de ami még lényeges, hogy

  • könnyen állítható legyen a vállpántja, jó legyen a táska tetején a fogórész, mert valószínűleg mi fogjuk cipelni a gyerek helyett.

2.) Milyenek az iskola sajátosságai, a táskát hol tárolják?

  • Ha pad mellett felakasztva, akkor a fogórészre kiemelt figyelmet kell fordítani, mert ha az elszakad, vagy megtörik, akkor nem tudja felakasztani a gyerek.
  • Ha pad mellett a földön, vagy szekrényben tárolják, akkor fontos, hogy a táska ne dőljön el, ha lerakjuk (pl.: merev falú legyen), megálljon magában is, műanyag legyen a talpa, vagy legalább a szélein legyen „láb”.

 3.) Ár, tartósság, tisztíthatóság

  • Hogy mennyibe kerül, arra nem térnék ki részletesen, mert mindenkinek a saját pénztárcája szabja meg, hogy meddig mehet el. De érdemes azt figyelembe venni, hogy nem mindig a legdrágább, legismertebb márka a legjobb, és persze a legolcsóbb se olyan olcsó, ha fél év múlva új iskolatáskát kell vennünk, mert tönkremegy. A lényeg, hogy az ár-érték arány jó legyen. Érdemes megnézni, hogy a terméket hol gyártják (pl.: Európában vagy Kínában).
  • Hány év garancia van rá? ½-1-2 év?
  • Ez a minőségre is utal, hiszen a gyártó, aki 2 év garanciát ad, az biztos a minőségben, így nem kell minden évben új táskát venni, ami így még gazdaságos is!
  • A gyerekek nem mindig tudnak figyelni a táskára, néha olyan helyre is ledobják, ahová nem kellene, így csupa kosz lesz az iskolatáska. Ilyenkor fontos a tisztíthatóság: le lehessen törölni, súrolni a koszt, de még jobb, ha mosógépben mosható a táska, így olyan részt is kimos, amit mi nem is látunk és nem kell izgulnunk, hogy a táska tönkremegy-e a tisztítás során.

A gyermek szempontjai:

1.) Hogy néz ki a táska, menő-e?

  • Vigyázni kell a mesehősös táskákkal, mert ami ma menő, az nem biztos, hogy fél vagy egy év múlva is menő lesz, ezért érdemes általánosabb mintát választani.

2.) Minden elfér-e a táskában?

  • A táska jól pakolható legyen, a kisebb nagyobb zsebek is fontosak. Az oldalsó zsebbe általában az üdítő kerül, jó, ha belefér 0,5-0,7l-es, a táska elején lévő zsebbe a tolltartó vagy az uzsonnás doboz, a többibe (mert kell lennie ilyennek), bele kell hogy férjenek a kincsei. Ha van belső tagolása, akkor kevésbé gyűrődnek össze a könyvek, füzetek (ez inkább a pedánsabb gyerekeket érdekli, meg persze a szülőket és tanárokat).

3.) Könnyen nyitható, zárható a táska?

  • Természetesen a gyerekek a legkönnyebb, leggyorsabb megoldást szeretik, nem mindegy nekik, hogy 1 vagy 2 csattal (nyomógombbal), zipzárral záródik a táska, hiszen mindig sietnek valahová.
  • Ha nyomógombosat választunk, akkor érdemes megnézni, hogy a tetején (1 helyen kell nyomni) vagy oldalt van (2 helyen egyszerre kell nyomni) a nyomórésze a csatnak és az mennyire nehezen benyomható. Ha túl nehéz a bezárás, inkább nem zárja be a gyerek.
  • Érdemes többször kipróbálni nekünk is és a gyereknek is, mert ő fogja használni a legtöbbet.
  • Ha nehéz a záródása az iskolatáskának, akkor csak behajtja, így amikor viszi, akkor könnyebben tönkremegy, elszakad a táska. Rossz használatból adódó hibákra nem érvényes a garancia.

Ha mindezeket végiggondoltuk, akkor még hátravan a nézelődés és a vásárlás. Ha döntöttetek, akkor rögtön vedd meg, mert ha elfogy, akkor a gyerek is, és Te is csalódott leszel.

Igényeld most a 15%-os IMAMI kupont, amivel kedvezményesen vásárolhatsz nem csak Belmil iskolatáskát, hanem belevaló termékeket (füzetek, tolltartóba valók és egyéb írószerek) is a www.printker.hu weboldalon!

KÉREM A 15% KEDVEZMÉNYRE JOGOSÍTÓ KUPONT!

 

Miben rejlik a iskolatáskák sikere?

Magas minőség – melynek bizonyítéka az állandóan növekvő vevőkör és márkahűség. A merev falú táskákra 2 év a garancia.
Megfizethető ár – minőség kompromisszum nélkül.
Ergonomikus tervezés és kialakítás – a mindennapi kényelemért.
Mosógépben mosható – hogy ne aggódjunk a foltok miatt!
Részletekben rejlő nagyszerűség – sötétben világító elemektől kezdve az összetettebb, aprólékos kidolgozásig.

Ha többet szeretnél tudni a Belmil márkáról, kattints ide!

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére