Jelenlegi hely

Állítjuk az órát!

Ismét elérkezett a tavasz, és ezzel együtt március utolsó vasárnapján az óraátállítás. Pontosan mikor?

Hallottam már a téli és nyári időszámítás pártolóiról és ellenzőiről, de olyan kisgyermekes szülőről, aki szereti az óraállítást, még nem!

Egyszer egy anyukatársam kérdezte tőlem: nálatok is rosszul viselte a baba az óraállítást? Én ezen nagyot mosolyogtam, és azt válaszoltam, hogy NEM. A fiam tényleg nem viselte rosszul, sőt, mintha mi sem történt volna, ment minden a régi kerékvágásban: 6-kor kelt, ami akkor 7 órát jelentett, délben evett és feküdt, hiába járt már akkor 13-ra az idő, 19-kor pedig vacsorázott és jó éjt puszival aludni tért. Hidegen hagyta, hogy akkor már jóval elmúlt este 8 óra. A téli átálláskor pedig még kevésbé rezonált a mi szülői problémánkra, hiszem még csak 5 óra van! 11-kor még nincs kész az ebéd, és apa 18-ra még haza sem ért. Az óraállítás nem a gyerkőcöt zavarja össze, hanem a szülő dolgát nehezíti meg. 

Miért olyan nagy baj ez? Mert a legtöbb édesanya nagyon sokat dolgozik azon, hogy a gyermekének napirendet alakítson ki, az ébredés, reggeli, séta, játék, ebéd, szundi, játék, apa hazaérkezése, vacsora és fürdés időszakaira osztják az életüket. Ebből indulnak ki aztán, ha egy programnak időpontot kell találni. De hiába mennének valahová, ha a gyerkőc már egy órája aludna, vagy türelmetlenül várja az étkezést; ha a megszokott torna most egy órával később kezdődik, amikor már nyűgös; vagy indulni kellene a munkába és a bölcsibe, de esze ágában sincs még kelni.

Két módszert hallottam eddig az átszoktatásra, mindkettő elég kézenfekvő:

1. vagy élik a szülők az új idő szerint az életet, és a kicsi rövidesen megszokja, hogy hamarabb vagy később van kelés, kezdődik a mocorgás odahaza.
2. vagy lassan 15-30 perces késleltetésekkel állítják át a csöppséget az új rendre. Először csak 15 perccel később van ebéd, majd pár nap múlva egy fél órával, és végül elérnek a teljes órás késleltetéshez.

Nálunk az vált be, hogy az egyik órát a lakásban nem állítottuk át. Persze nagyon figyeltünk rá, hogy nehogy arra hagyatkozzunk, ha felnőtt időről volt szó. Ha viszont a kisfiam nyűgösködött, sírt, akkor mindig előbb arra néztünk, hol is jár most az ő kis belső órája?

Idén éppen Húsvétra, azaz Nagyszombat éjjelre fog esni a nyári időszámítás szerinti óraállítás.

2016. március 26-án szombaton éjjel, 2016. március 27. vasárnap virradóra állítjuk 2 óráról 3-ra a vekkert.

Legyünk résen, hétfőn azért már ne pizsamában találjanak minket a korai locsolók! 

Szerző: Ágnes, Csabaimami

Képek: pixabay

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére