Jelenlegi hely

7 legjobb tipp a könnyű tanuláshoz a Tantakitól

Szeretnék egy kis segítséget adni az otthoni tanuláshoz, hiszen lassan jönnek a dolgozatok, és kezdődik az igazi tanítás. A bemelegítésen már túl vagytok, szóval itt az ideje, hogy egy kicsit ráhangolódjatok a tanulásra.

Nagy Erika, oktatási szakértőt hívtam segítségül, aki megosztja veled a legjobb tanulási tippjeit.

Íme a 7 legjobb tipp a könnyű tanuláshoz:

1) Teremts nyugodt és csendes környezetet a tanuláshoz. Úgy nem lehet tanulni, hogy közben szól a zene vagy a TV-ben  a kedvenc sorozatod. Legyen csend, amikor tanul gyermeked.

2) Állíts fel sorrendet a tanulnivalókban. Nézd át, hogy miből van lecke vagy tanulnivaló, és írj egy listát a füzetedbe, és haladj sorban. Ha elkészültél az egyikkel, akkor pipáld ki, és menj a következőre. Így nem keveredsz zűrzavarba a tanulással kapcsolatban, és látni fogod, hogy hol tartasz.

3) Soha ne kezdj el úgy tanulni, hogy éhes vagy fáradt vagy! Ez azért fontos, mert a figyelmedet nem tudod a tanulásra összpontosítani, ha majdnem elalszol, olyan fáradt vagy, vagy nem ettél semmit egész nap. Így hosszadalmas és szenvedéssel teli lesz a tanulás. Ezért minden nap aludj eleget és egyél eleget!

4) Használj a tanuláshoz szótárat! A tantárgyak tele vannak szakkifejezésekkel, amiket csak az adott témakörben használunk. Nem várhatod el magadtól, hogy előre tudd a szakkifejezéseket abban a tantárgyban, amit most kezdtél el tanulni. Ezért legyen kéznél mindig egy szótár, amit elő tudsz venni és meg tudod benne nézni, ha ismeretlen szóval találkozol.

5) Használj tükröt! Mit jelent ez? Ha például történelmet vagy magyart tanulsz, akkor a leckét egy tükör előtt felmondhatod, hogy lásd, mennyire tudod összefüggően elmondani azt, amit megtanultál. Mert lehet, hogy úgy érzed, tudod az anyagot, de elmondani már nehezen megy. És ha a tanár kihív felelni, ott bizony beszélned kell. Tehát ha otthon begyakorlod a felelést, akkor a suliban sokkal könnyebb lesz.

6) Használd a Tantaki oktatóprogramokat! Ha szeretnéd begyakorolni a tananyagot, akkor használd a Tantakit, hiszen minden egyes anyagrészhez gyakorlófeladatokat találsz, amivel nem csak leellenőrizheted a tudásodat, gyakorolhatsz is, és közben jól szórakozol a tanulás közben. ITT tudod beszerezni most kedvezményes áron!

Iskolakezdési akciónk keretein belül most 2-t fizetsz, 3-at vihetsz. Ez azt jelenti, hogy ha vásárolsz 2 db oktatóprogramot, akkor egy harmadikat kapsz ajándékba. (Tegyél a kosárba 3 terméket, írd be a tanevkezdes kuponkódot, és a rendszer a legolcsóbb árát levonja.)

7) Rajzolj! Ha valamit nem tudsz kiokoskodni vagy nem érted az összefüggéseket, akkor rajzold le! Meglátod, sokkal egyszerűbb lesz így a tanulás.
 
Használjátok ezeket az eszközöket minden nap, és meglátod, sokkal könnyebb lesz így a tanulás!

Sok sikert kívánok!
Nagy Erika, oktatási szakértő
www.tantaki.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére