Jelenlegi hely

A rohanó nő szindróma

Állandó időzavar, felpörgetett tempó, kialvatlanság, hajszoltság – néhány ismertetőjele a rohanó nőről elnevezett tünetcsoportnak. Te is érintett vagy?

Azt nem tudjuk, hogy hová rohanunk, de oda egyre gyorsabban

A „rohanó nő” (Rushing Woman’s Syndrome) kifejezést Dr. Libby Weaver ausztrál biokémikus és táplálkozásszakértő találta ki, aki azt kutatja, hogy milyen testi-lelki elváltozásokat okoz a hosszantartó stressz.

Mit csinál? Ritkán alussza ki magát, éjszaka is dolgozik, vezetés közben olvassa az emaileket a piros lámpánál, egyszerre több dolgot tesz, futva ebédel a laptop mellett, nagy mennyiségű kávét iszik, állandóan lemaradásban van, kevés neki a napi 24 óra, annyi a tennivalója. Nehezen tud nemet mondani, kevés a szabadideje.

Szüntelenül elérhető az okoseszközöknek köszönhetően, nem tud kikapcsolni és kikapcsolódni. Többféle szerepben próbál jól teljesíteni, de ez nem mindig sikerül. Így éli napjait korunk hőse a modern, elfoglalt nő. A nagyvárosi életmód negatív hatásai csak fokozzák ezt.

A folyamatos hajszoltságnak ára van, Libby Weaver szerint biokémiai és pszichikai elváltozásokat okoz a szervezetünkben. Ha felborul az egyensúly, a testünk jelez. „A hosszú távú stressz hatással van az egészségre, érinti az anyagcserefolyamatokat, az emésztést, az idegrendszert, az érzelmeket és hormonegyensúlyt is.”

Hány tünetet ismersz fel magadon?

Téged mennyire érint a rohanó nő szindróma?

  • kávé nélkül nem tudja elképzelni a napját
  • gyorsan nyeli le a falatot, siet az evéssel
  • gyenge a rövid távú memóriája, kevés neki a nap 24 órája
  • emésztési zavarai vannak
  • rendszeresen éjszaka is végzi a feladatait
  • ingerlékeny, feszült
  • az énidő a luxus kategóriájába tartozik, nehezen valósítható meg
  • ritkán kér segítséget
  • a wc-re is viszi magával a telefonját
  • nem veszi észre az élet különleges pillanatait
  • vágyik a szeretetre és a dicséretre
  • rövid és felszínes a légzése
  • bűntudata van
  • ha megkérdezik, hogy van, azt válaszolja, hogy el vagyok havazva, annyi a dolgom
  • nehezére esik pihenni, ellazulni
  • súlygyarapodással, alvászavarokkal, libidócsökkenéssel küzd

Találd meg az egyensúlyt!

De mit tegyünk, hogy visszaálljon az egyensúly? Erre mindenkinek megvan a jól bevált módszere, néhány tipp: étrendváltozás (sok növényi összetevővel), meditáció, jóga, rendszeres sport (a mozgás energiával tölt fel és oldja a feszültséget), aludjuk ki magunkat, tudjunk időnként nemet mondani, sétáljunk naponta legalább 20 percet, igyunk sok folyadékot, este már kerüljük a képernyőt.

Legyenek időszakok, amikor nem csinálunk semmit, csak létezünk! Gyakoroljuk a hála érzését, adjunk és kapjunk sok szeretetet!

Dr. Libby Weaver: Rushing Woman’s Syndrome: the Impact of a Never-Ending To-Do List on Your Health

Forrás 

Halász Kinga
- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Infra lámpa: Hogyan lehet a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Infra lámpa: Hogyan lehet segítségünkre a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Az infravörös (infra) lámpa egyre népszerűbb otthoni gyógyászati ​​eszköz, amely természetes módon enyhíteni a fájdalmat és gyorsítani a gyógyulást. De hogyan működik pontosan, milyen betegségek esetén érdemes használni, és mire figyeljünk vásárláskor? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre próbálok választ adni.
Trendek, melyek formálták az életmódváltást – A fogyókúrás piac 10 éves története

Trendek, melyek formálták az életmódváltást – A fogyókúrás piac 10 éves története

Az elmúlt évtized fogyókúrás trendjei valóban izgalmas változásokat hoztak az egészségtudatos életmód terén. Az egyes évek kulcsszavai jól bemutatják, hogy a fókuszpontok hogyan változtak a fogyasztói igények és a tudományos eredmények hatására. A „tiszta étkezéstől” kezdve a mikrobiomot célzó diétákig minden trend valamilyen új perspektívát adott az életmódváltáshoz és fogyáshoz.
Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Ahogy a természet megújul tavasszal, úgy bennünk is megszületik a vágy a frissességre és a tisztaságra. A tavaszi lomtalanítás nemcsak a fizikai tér rendezéséről szól, hanem a belső harmónia megteremtéséről is. Amikor rendet teszünk a környezetünkben, azzal lehetőséget adunk arra, hogy a lelkünkben is könnyebbséget érezzünk. Nézzük meg, hogyan hozhat testi és lelki megújulást a rendrakás!
Ugrás az oldal tetejére