Jelenlegi hely

Jól-lét Alapítvány: Nóra a rengetegben

Anya a munkaerőpiacon, avagy hogyan találjunk családbarát munkahelyet? Nórát mindenki ismeri. Kisgyermekes nő, aki a saját életét szeretné újraépíteni. Nóra családi életével összeegyeztethető munkára vágyik. De mi legyen az, hogyan találjon rá?

 

 Kiadványunkban szempontokat, módszereket kínálunk ahhoz, hogy Nóra bátran és sikeresen alakítsa életét, építse újra megváltozott önmagát.



Nórával százezrek járnak egy cipőben. Nekik és a velük kapcsolatban állóknak, párjuknak, családjuknak, volt és leendő munkáltatójuknak ajánljuk kötetünket. Alapítványunk sokadik éve segíti az újbóli munkába állásban a hozzá forduló kisgyermekeseket. Egyeseknek fogódzót nyújtunk, másoknak erősítjük önismeretét, önbizalmát, felkészítjük őket az álláskeresésre, néhányukat el is helyezzük.
 
Akár krízishelyzetben vannak, akár tudatosan, tervszerűen készítik elő a munkakeresést, fontosnak tartják, hogy munkájuk családi életükkel is összeegyeztethető legyen.
 
Mivel a család, a háztartás és munkában való helytállás kettős terhe az unió és néhány hazai kezdeményezés erőfeszítései ellenére továbbra is elsősorban a nőket nyomja, hátrányos megkülönböztetésük továbbra is tetten érhető a munkáltatók toborzási és előléptetési gyakorlatában egyaránt. Az otthon töltött idő alatt megkopott szaktudás, önérvényesítési képességek, beszűkült kapcsolatrendszer mellett a gyermekfelügyelet intézményhálózatának korlátozottsága, a rugalmas munkalehetőségek felkutatásának nehézségei, mind a kisgyermekesek munkaerőpiaci esélyeit rontják.
 
Ilyen helyzetben nő legyen a talpán, aki viszonylag zökkenőmentesen, lényegi kompromisszumok nélkül tudja újraindítani pályáját úgy, hogy közben családi élete sem sérül.
Tanácsadásunk során a gyermeknevelésnek köszönhetően gyarapodó személyiség értékeire és ebből adódó új lehetőségei, a sikeres álláskeresés technikái és buktatói mellett a tudatos életvezetés és párkapcsolat-építés szükségességére hívjuk fel a hozzánk fordulók figyelmét.
 
Kiadványunk tanulságos sikertörténetek, a munkáltatók érdekeit képviselő munkaközvetítőkkel folytatott interjúk, a hazai intézményhálózat nyújtotta lehetőségek bemutatásával az első hazai anyabarát tanácsadó és állásközvetítő műhely hazai tevékenysége és nemzetközi együttműködései révén szerzett tapasztalatait és a rugalmas munkavégzési formákban történő megállapodás lehetőségeit érintő tudását nyújtja át mintegy álláskeresési kalauzként a tehetségüket kamatoztatni kívánó kisgyermekes nők számára.

 

Kiadó: Jól-Lét Közhasznú Alapítvány
"Első hazai anyabarát munkaközvetítő és tanácsadó műhely"

A kiadványt megrendelheted utánvéttel a kiadótól:

E-mail:info@jol-let.com
Telefon: 061/319-0331
Web: www.jol-let.com


 

További kiadványok az Alapítványtól a témában:

 

Gyerek van?

 

Ketten a Pályán - Állásmegosztási (job sharing) praktikák

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeretethiányban felnőni

Szeretethiányban felnőni

Amikor anyává válunk, minden megváltozik. Lelkünk egy része „testünkön kívülre” kerül, megtapasztaljuk, hogy a szeretetünk sosem fogy el, hanem egyre nagyobb és több lesz. Szülőként az élet legtermészetesebb dolga, hogy bármit megtennénk a gyermekünkért, ő számunkra a legfontosabb, születésétől kezdve úgy próbálunk élni, cselekedni, hogy neki majd jobb és könnyebb élete legyen, mint a miénk volt.
Csomagolj zölden karácsonykor!

Csomagolj zölden karácsonykor!

Még bőven van idő felkészülni az ajándékok csomagolására. Miért ne lehetne ezt megtenni környezettudatosan? Ehhez hoztam otthon vagy a természetben is fellelhető alapanyagokat.
20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

Ha Te is szereted idézettel ellátni az ajánddékkártyákat, üdvözlőlapokat, és gondot okoz egy-egy érzés, gondolat megfogalmazása, használd ezeket!
Szabad-e büntetni a gyereket?

Szabad-e büntetni a gyereket?

Arra a kérdésre, hogy „Szabad-e büntetni a gyereket?”, a családok többségében a szülők egyenes választ adnak, de ezek három csoportba sorolhatók. Nem is maradunk meg a három jellemző válasznál, hanem inkább megnézzük, mit okoz a büntetés, és mennyire éri el a célját. - Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Ugrás az oldal tetejére