Jelenlegi hely

Zárd üvegbe a nyár ízeit: paradicsom!

Szoktál paradicsomot eltenni? Ha igen: oszd meg velünk a tudományod, ha nem: nézd meg hogy csinálják az Imami oldalak szerkesztői!

Miskolcimami:

"Szeretem a paradicsomot lecsóként eltenni. Hagymával, paprikával, paradicsommal lecsót főzök. Kiforrázott befőttes üvegbe annyit kell tenni, hogy a tetején még legyen hely 6-7 mm vastag étolajnak. Mindenhol lepje el az olaj. Egy réteg celofán kell rá. A befőttes üveg csavaros kupakját teafa olajos papírral áttöröljük. Ezzel természetesen fertőtlenítünk, de nagyon vékonyan kenjük. A celofán miatt nem érintkezik a lecsóval. Feltekerjük az üvegre és beállítjuk a helyére. Mindenhez használható, ízesítéshez és különböző lecsókhoz, pl cukkinis, padlizsános, krumplis, édesburgonyás. Mehet bele kolbász, tojás, stb. Könnyű és jól eltartható. Már több éve készítem, tavaszra mindig elfogy.


Debrecenimami:

Én paradicsomlét szoktam készíteni. A paradicsomot felnégyelem, aztán rottyantok rajta egy kicsit, hogy összeessen, majd átpasszírozom. Ezután ala natúr felfőzöm, pici tartósítót teszek az üvegben a tetejére és száraz dunszt. Ez a legegyszerűbb. Lehet ízesíteni is, de én felhasználás előtt szoktam. (Szolnokimami is így készíti annyi különbséggel, hogy nyersen passzírozza át paradicsom passzírozó kézi szerszámmal és szörpös üvegbe tölti.)


Zalaimami:

Nálunk a dédi készíti. Leírás: a paradicsomot alaposan megmosni, felszelni, addig főzni, míg a héja már pöndörödik. Ekkor kicsit hagyni hűlni, hogy bele tudj nyúlni, és átpasszírozni. Újra feltenni főni, mikor forr, kell bele egy kis szalicil (gondolomformán, dédi szerint kevés paradicsomhoz kevés, sokhoz sok kell smiley ), azzal egyet rottyanjon, és mehet az üvegbe. Az üveget érdemes egy langyos meleg vizes edénybe állítani és úgy belemerni, hogy ne durranjon szét, de gondolom ezt tudjátok. Végül 2-3 nap száraz dunsztban.


 

Nemcsak finom, de a boltinál sokkal egészségesebb a házi készítésű paradicsom, lekvár, szörp, amit még különlegesebbé tehetünk egyedi címkékkel:

 

Letölthető befőzési címkéinket itt találod

 

Te hogy teszed el a paradicsomot?  Regisztráció és Belépés után oszd meg velünk és az Imami oldalak látogatóival:

Hozzászólások

A paradicsomlét hasonlóan teszem el, kevés NaBe tartósítóval. A maradék héjat és magot, ami a paszírozás után megmarad, napon vagy langyos sütőben csörgősre aszalom, majd húsdarálón ledarálom. Csavaros üvegben tárolom a fűszerek között, és ha nincs friss paradicsom, minden ételbe rakhatom, amibe egyébként raknék paradicsomot.

Nyersen passzírozom le a paradicsomot, majd főzöm minden nélkül. Üvegbe töltöm, a tetejére csurgatok olívaolajat, az tartósítja. Egész télen eláll. 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére