Jelenlegi hely

VIZ (Viki, Isti, Zoé)

Beküldő lakhelye:

Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni, ahogy fejlődnek.

Már több, mint 25 hónapja figyelem kislányunk fejlődését nap mint nap, s még mindig nem tudtam betelni vele. Voltak könnyebb és nehezebb időszakok. Jelenleg épp a dackorszak közepén, a matrica időszak végén járunk. Vannak napi szintű kihívások, de nagyon élvezem, ahogy kitárul a kislányunk előtt a világ, ahogy egyre több mindent felfedez, s megért az őt körülvevő világból. Most, hogy már összefüggő mondatokban beszél, visszahallom a saját mondataim, s így igazi tükröt tart elém arról, mit, hogyan csinálok, miket mondok. Nagy öröm számomra, hogy látom, mennyire szereti az állatokat (így én is könnyebben nyitok a kutyák, macskák stb. felé), a zenét, a táncot, a mozgást, a távolabbi családtagjait is meg a játékait. Sokszor meglepődöm, milyen jó a memóriája, s hogyan kombinál össze különböző dolgokat, fogalmakat. Szeretem a humorát is. Sokszor váltogatja a hangszínét, s próbálgatja, mivel tud megnevettetni minket vagy hogyan tud elérni valamit, amit nagyon szeretne (pl. remekül tud érvelni kétéves létére).

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Megérteni, mi zajlik le a gyerekemben (mit érezhet, milyen hatások hogyan érik őt), s miben, hogyan tudok neki segíteni. Ahogy sokan mások, én is szeretném megtalálni az arany középutat, s azon járni nap mint nap. Anyukaként elsősorban saját magammal kell minden helyzetben tisztában lennem, s tudnom, mire van szükségem. Úgy érzem, csak ekkor tudok a gyerekemnek is segíteni, s igazán empátiával fordulni felé. Saját indulataim kezelése jó néhányszor nehezen megy. A családi mintához nyúlok vissza, ami sajnos nem pozitív (anyukám több függőséget is kialakított, a nagyszüleimtől a hierarchikus, büntetéssel járó gyereknevelést tanultam meg, lestem el).

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretnék visszajelzést kapni arról, hol tartok most a gyerekemmel való kommunikációban: mik az erősségeink, hol lehetne fejlődni, valamit másképp csinálni.
Szeretnék olyan kommunikációs módszerekről hallani, amivel elérhető, hogy igazi "vezető" legyek a mindennapokban; olyan, akit érdemes követni, s olyan, akivel mindent meg lehet beszélni őszintén, bizalmasan.
Szeretném, ha a családi egységünk optimálisan működne.
Szeretném, ha a kötődő gyereknevelés lenne nálunk a minta, s nem pedig a hierarchikus.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Ugrás az oldal tetejére