Jelenlegi hely

Tudtad, hogy a gyerekülések 30%-a van csak megfelelően rögzítve?

A német biztosítók szövetségének statisztikái szerint a biztonsági övvel bekötött autós gyerekülések mindössze 30%-a van megfelelően rögzítve, míg az ISOFIX használatával ez az arány már 96%!

Az Isofix rendszert a 90-s években dolgozták ki annak érdekében, hogy nem csupán egységes, de egyben biztonságosabb is legyen az autókba bekötött gyerekülés. Lényegében az autó alvázához erősített rögzítési pontról van szó, mely az autó ülőlapja és háttámlája között található. Ezekbe a rögzítési pontokba lehet könnyedén becsúsztatni az erre felkészített autósüléseket, ezáltal nem a hagyományos biztonsági övvel történik a rögzítés.

Az ISOFIX előnyei

Kifejezetten egyszerű a használata, ezáltal minimálisra csökken a helytelen bekötések lehetősége. Mivel az autók alvázához van rögzítve a bekötési pont, a gyerekülés az autóval együtt fog mozogni, baleset esetén sem fordulhat elő, hogy a biztonsági öv következtében az autósülés elmozdul. Az Isofixes gyerekülések a törésteszteken is jobban teljesítenek ezáltal. Valamint a régebbi Isofixel nem rendelkező autókba is be lehet őket kötni a hagyományos biztonsági öves megoldással.

 

Az ISOFIX hátrányai

Sok autó esetében csak a szélső ülőhelyekre lehetséges a bekötés. Néhány autóban az ülés annyira fedi a bekötési pontokat, hogy félő, a huzat megsérül, kiszakad a behelyezéskor.

ISOFIX utólag

Leginkább a régebbi gyártmányú autókra jellemző, hogy nem rendelkeznek ilyen rögzítési megoldással. De ez nem probléma, hiszen az Isofixes autósüléseket be lehet kötni a biztonsági övvel is, ugyan úgy mint minden más autósülést. Sőt, sok gyártónál van lehetőség utólag beszerelhető Isofix rögzítési pont kialakítására is.

 

Pap Tibor
Szakértő
Babygólya Shop Babakocsi, Gyerekülés Webáruház

 

Szerkesztette: Vizaverné Horváth Zsófia - Szombathelyimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére