Jelenlegi hely

Debreceni programok a Földrajz Éjszakáján - GeoNight 2024

A Debreceni Egyetem is csatlakozott idén a 7 éves nemzetközi programsorozathoz. Két nap is különleges előadásokkal készülnek az érdeklődőknek.

A Földrajz Éjszakája

Az európai földrajzi társaságokat összefogó EUGEO 2024-ben is megrendezi a Földrajz Éjszakája nemzetközi rendezvénysorozatot, melyhez a Debreceni Egyetem is csatlakozott.

Idén újdonság, hogy a GeoNight programok lebonyolítására a szervezők egyszerre két pénteki időpontot is megjelöltek – április 5. és 12. –, melyek közül a szervezőknek szabadon lehet választani.

A rendezvényt 2017-ben az EUGEO indította el, fő célja a földrajztudomány népszerűsítése. További információ ezen a linken

A Debreceni Egyetem programjai a Földrajz Éjszakáján

2024. április 5., csütörtök

15.00 óra - Roma lakosság a periférián - Kelet-Magyarország helyzete a legutóbbi adatok tükrében; Pénzes János előadása

16.00 óra - Kultúrtájak világörökségi szemmel, Babka Beáta előadása

17.00 óra - A magyarországi kisüzemi sörgyártás földrajza, Kovács Dávid

20.00 óra - Érv a vidék iparosítása mellett? Városaink hely iparűzési adóbevételei

2024. április 12., péntek

18.00 óra - Játékos Gazdaságiföldrajzi Kvízest, Szabó Katalin

19.00 - A hőszivattyúzás földrajza, Buday Tamás

A programok a DE Matematikai és Földrajztudományi Épület M105-ös termében lesznek.

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.
Ugrás az oldal tetejére