Jelenlegi hely

5 +1 tipp - hogy ne hiányzással induljon az új tanév!

Ahogy elkezdődik az új tanév, máris lebetegedik a gyerek? De mit tehetünk mi szülők, hogy ne maradjanak ki az év elejei hajtásból? Persze bizonyára ők ezt nem annyira bánnák, mint mi szülők.

Fontos, hogy már az iskolakezdésre feltöltsük gyermekeink szervezetét vitaminokkal. Nyáron több vitamint visznek be a szervezetükbe, több gyümölcsöt, de a napfényből nyert D- vitamin is hozzájárul az egészségesebb szervezetükhöz. Viszont ahogy megkezdődik az iskola, gyorsan beköszönt az ősz, szeszélyesebb lesz az időjárás, és a közösségben is gyorsabban elkaphatnak betegségeket.

1. Próbáljuk mindennapi étrendünkbe belecsempészni a gyümölcsöket, de ha nem tudjuk biztosítani, multivitaminokkal helyettesítsük.
Egészséges étrenddel több betegséget is elkerülhetünk.

2. Figyeljünk oda a gyermekünk reggeli öltözetére, ilyenkor már elkel egy vékonyabb pulcsi.
Rétegesebb öltözettel kiküszöbölhetjük a meghűlést.

3. Próbáljunk délután olyan programot-feladatot adni a gyerekeknek, amivel rá tudjuk venni a levegőzésre, ne engedjük egyből a számítógép elé. 
Iskolakezdéssel a gyerekek kevesebb időt töltenek a friss levegőn, és többet a bezárt tanteremben. Tegyünk ellene!

4. Nagyszüleink is a sok alvásra esküsznek, kipihentség fél egészség.
Fontos, hogy a napi stresszt, ami az iskolával jár, kipihenje. Időben fektessük le a gyereket este. Az összevissza nyári napirend után kell a gyerekeknek egy esti rituális megszokottságot vinni az életükbe. Így talán könnyebb lesz rávenni a gyerekeket a korai lefekvésre. Alvás közben regenerálódik a szervezetünk.

5. Kevesebbet lesznek betegek, ha többször alaposan kezet mosnak.
Mutassuk meg nekik a helyes kézmosást és hívjuk fel figyelmüket a fontosságára. A legegyszerűbb eszköz a betegségek megelőzésére, a fertőzések továbbterjedésének megakadályozására.


 

+1. Ha már az alapos kézmosásról írtunk, akkor nem szabad elfelejteni a ceruzarágást. Nem csak a kisbabáknál, óvodásoknál fontos, de az iskolás gyerekek is sok olyan tárgyat vesznek a szájukba, amelyen rengetek kórokozó, baktérium lapul meg. Nagy a nyomás a gyerekeken, ezért valahogyan le kell vezetniük a feszültséget, ezért cipzárt, ceruzát, radírt és számtalan eszközt kezdenek el rágcsálni. Fontos elmondani nekik, miért ne tegyék. 
 

Vigyázzunk a gyerekeink egészségére!

Szerző - Szolnokimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére