Jelenlegi hely

Költészeti Fesztivál Debrecenben

Időpont: 2021. április 11 - 13, vasárnap - kedd
Heyszín: Online esemény - Csokonai Színház Debrecen & Méliusz Juhász Péter Könyvtár

A Méliusz Juhász Péter Könyvtár idén a Csokonai Színházzal együttműködve szervezi meg a Debreceni Költészeti Fesztivált, amely immár 18. alkalommal köszönti versekkel a tavaszt a magyar költészet napjához kapcsolódva.

2021. április 11.

Cake poetry – költészettel ízesítve
Néhány debreceni kávézóban és cukrászdában a megvásárolt kávé vagy sütemény mellé ünnepi verstekercset adunk: ezúttal a száz éve született Pilinszky Jánosra emlékezve.

 

„A tengerpartot járó kisgyerek
mindíg talál a kavicsok közt egyre,
mely mindöröktől fogva az övé,
és soha senki másé nem is lenne.”

(Egy szenvedély margójára)

2021. április 12. 19.00

Nagyítás – Közelítések Tar Sándorhoz az eddig publikálatlan levelezése alapján

Tar Sándor József Attila-díjas író, szociográfus, haláláig mélyen kötődött Debrecenhez.

A beszélgetés résztvevői, Böhm Gábor, Deczki Sarolta és Kálai Sándor egy nagyítót kaptak a kezükbe, amikor elsőként olvashatták a Tar Sándorhoz és az általa írt leveleket. Nagyítót, mert arra a személyes-szakmai kapcsolatra is ráláthattak, melyekre eddig senki. A nagyítás közelség.
Vagy legalábbis közelítés.
A szövegeket válogatta és a beszélgetést moderálja: Lakner Lajos A beszélgetés a Méliusz Juhász Péter Könyvtár Facebook-oldalán regisztráció nélkül
megtekinthető.

2021. április 13. 19.00

„Lehull az ékezet” – Márai Sándor Halotti beszéd és Domonkos István Kormányeltörésben című verséről

A beszélgetés résztvevői Kulcsár-Szabó Zoltán és Kun Árpád. Moderál: Lapis József

Márai Sándor Nápolyban írta Halotti beszéd című versét, ami a nyelv haláláról, a szétszóródott magyarság dekulturálódásáról szól. Ezt a nemzetféltő-kultúrkritius attitűdöt hasonlítjuk össze Domonkos neoavantgárd versével. Mindkettő a magyar irodalom ősi hagyományaihoz kötődik (Halott beszéd, illetve Balassi Bálint), és mindkettő a magyar nyelv jövőjével néz szembe. Persze nagyon is beszédes különbségekkel. A magyar nyelv veszélyeztetettsége, migráció, multikulturalitás, nyelvköziség, kultúrkritika, hagyomány, modernség, romlott/rontott nyelv mind releváns kérdések lehetnek a két vers egymásra olvasása közben.
A beszélgetés a Méliusz Juhász Péter Könyvtár Facebook-oldalán regisztráció nélkül megtekinthető.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Ugrás az oldal tetejére